Kdo fotí

O fotografování se stará David.

Fotografie a zájem o ni mě provází celý život. Vidět svět kolem sebe výřezem hledáčku je fascinující. Oprostit se od všeho zbytečného, rušivého a jednoduchým obdélníkovým výřezem oddělit obyčejný svět od obrazů a scenérií, které jsou viditelné všude s námi, ale přesto trochu skryté. Mým hlavním tématem jsou portréty. Hezkou fotku hezké slečně umí udělat téměř každý. Mě fascinují příběhy vepsané do tváře."

A takhle přibližně vypadáme

Kdo se o Vás postará

Adriana je pevně nohama na zemi. Zatímco fotograf vymýšlí příběhy pro obrazy s hlavou v oblacích, ona se postará, aby vše klaplo a vy jste neměli žádné starosti.

„Mám ráda pořádek a svojí práci dobře organizovanou. Takže se spolu domluvíme na všem potřebném. Všechny Vaše otázky ráda zodpovím tak, abyste neměli z focení a organizace toho všeho okolo těžkou hlavu.

Pokud jste se rozhodli využít našich služeb a nechat se fotit vězte, že se nejedná jen o focení samotné, ale i o přípravu na něj.

Vědět, co chcete.

Pokud je to možné, v dostatečném předstihu se sejdeme a vyjasníme si Vaše požadavky. Spolu se můžeme podívat na inspirační fotografie, domluvit se, co zhruba bude třeba na focení přinést. Pokud bude focení přítomna i vizážistka a stylistka, což vřele doporučujeme, vzájemně si ujasníte jaké líčení, účes, oblečení a styl focení bude nejvhodnější.
V případě Vaší velké zaneprázdněnosti je možné požadavky vyřešit společně telefonicky.
Následně Vám bude zaslána finální cenová nabídka, která zahrnuje focení samotné, počet výsledných fotografií, vizážistku, případně další potřebné náklady, které budou ke konkrétnímu focení potřeba.
Upozorňujeme, že domluvíte-li si focení, je to závazné. V případě, že nepřijdete na domluvený termín, je záloha nevratná.

Vyplatí se počkat.

Začátečníkům doporučujeme vyčkat s focením alespoň 2 týdny od první schůzky s fotografickým týmem. Tento odstup bude postačující pro lehké změny životního režimu.

 • je třeba hodně pít
 • samozřejmostí jsou lehčí jídla
 • vynechte tvrdý alkohol, víno jen v symbolickém množství
 • saunování, plavání jen v dostatečném předstihu
 • vyhýbejte se přímému sluníčku, pokud si neodpustíte opalování, pak nejlépe bez šperků, šňůrek kolem krku (pro focení dekoltu), event. naprosto bez plavek, pokud chcete fotografie celého těla. Spáleniny se léčí dlouho a stejně tak se špatně maskují neopálená místa.
  Vynechte pobyt v soláriu - způsobuje na kůži červené skvrny, které budou na fotografiích velmi výrazné, přestože v reálu jsou téměř neviditelné. Rozhodnete-li se pro snědší pokožku, pamatujte, že zvýrazní vrásky a celkově budete vypadat starší.
 • neprovádějte depilaci, ani úpravu obočí těsně před focením - myslite na tyto úpravy opravdu včas! Pokud opravdu musíte chloupky upravit v den focení, pak použijte elektrický seřezávač
 • důležitá je i manikúra/pedikúra - není nutné mít dlouhé nebo nalakované nehty, ale rozhodně upravené, neokousané a čisté
 • permanentní barvení řas alespoň týden před focením (někdy dělá skvrnky na víčkách)
 • dbejte o vlasy - odrosty nebo vyšisované melíry a skvrny na kůži po barvení jsou nepřípustné. Na fotkách jsou hodně vidět i roztřepené konečky neupravených vlasů.
 • pečujte o své rty - nejen dostatečným přísunem tekutin, ale i krémy. Nemusíte utrácet za drahé pomády a tyčinky, stačí i obyčejná vazelína. V zimě neolizovat - zvlhčení způsobí větší popraskání!
 • spánek, spánek, spánek - dostatečně spát je základem krásy. Snažte se dodržovat co nejpravidelnější spánkový režim

To vše na výsledné fotografii následně oceníte!

Den D

V den focení si ve vlastním zájmu nedomlouvejte žádné další aktivity. Pokud možno vypněte během focení telefon a zapomeňte na hodinky.
Přijďte v pohodlném a volném oblečení s hodně volnými ramínky, bez gumiček na zápěstí, pozor i na ponožky, prstýnky, náramky a brýle - veškeré otlačeniny jsou nežádoucí a mizí minimálně 20-30 minut, u citlivější kůže nebo v místě častého dotyku i déle.
Pokud bude přítomna vizážistka, přijďte na focení bez make-upu, dobře odlíčenou a vyčištěnou pleť pouze ošetřete kvalitním krémem (nebo olivovým olejem), zbytek obstaráme my. Pamatujte, že foto-makeup se řídí jinými pravidly než klasické denní líčení, proto je lepší svěřit se odborníkům.
Vhodná je vlastní slámka na pití - nerozmažete si nalíčené rty a jejich okolí. Doporučuji donést i vlastní řasenku, zejména máte-li citlivější oči.
Probudíte-li se nečekaně s akné nebo oparem, nesahat a nemaskovat! Je snadnější drobnou vyrážku lehce zalíčit a následně upravit v PC, než přeličovat a retušovat podrápanou a poškozenou pleť na větší ploše.
Vlasy si umyjte den před focením nebo alespoň pár hodin před schůzkou. V případě, že úprava vlasů bude požadována od nás, nenanášejte stylingové přípravky.
Pokud je to možné, nechávejte se líčit a následně fotit bez kontaktních čoček – sice nepatrně, ale na fotkách čočky vidět jsou.
Pokud se budete na focení líčit sama nezapomínejte, že foto líčení je podstatně výraznější a proto je potřeba to se sytosti barev “trošku přehnat”.
Účast kamarádek, partnerů nebo rodinných příslušníků na focení není vhodná, obvykle vás další lidé buď zbytečně rozptylují nebo se před nimi budete stydět, a tudíž podle toho budou výsledné fotky i vypadat.

Kde všude může fotografie vzniknout?

K dispozici máme vlastní plzeňský ateliér, kde je vše potřebné pro realizaci našich snímků.
Není nutné vždy používat ateliér a záblesková světla, velmi rádi fotografujeme ve venkovním prostředí. V přírodě, na hrázi rybníka, v centru města a parcích...
Výběr místa bude předmětem úvodní schůzky.

A na závěr

Myslete na to, že nejen dokonalá tvář nebo postava "prodává" fotku - musíte do ní vložit kouzlo své osobnosti, své herecké nadání, touhu se předvést, vžít do nějaké role… fotograf je váš režisér a kameraman a vy herec.
Ne vždy je cílem fotky dokonalá modelka/model v dokonalé póze a úchvatném oblečení. Cílem je dobrá fotka.
Neměňte na své vizáži nic zásadního před focením! Nemuseli byste se cítit přirozeně.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi se vším poradíme. Věříme, že focení s náma bude především zážitek a proto je potřeba, aby jste se cítili s námi příjemně.